Seoske žene kod župana Marušića

Povodom Međunarodnog dana žena na selu, župan Marko Marušić, u društvu proćelnika za poljoprivredu, Zlatka Pavičića, primio je izaslanstvo Udruge seoskih žena Bjelovarsko- bilogorske županije. Uz čestitke, zahvalnio im je na aktivnostima koje provode jer na taj način obogaćuju i lokalnu zajednicu i ljude oko sebe;

Hvala vam što kroz svoje djelovanje doprinosite očuvanju kulture i tradicije te ruralnog načina života naše županije. Vaša udruga je hvalevrijedna jer kroz svoje aktivnosti podiže kvalitetu života na selu. Svjedoci smo da seoske žene iz naše županije čine puno toga, kao i sve ostale žene, od podizanja kvalitete života na selu, brige o obitelji do očuvanja starih recepata, tradicije i prenošenja starih vještina, znanja i običaja s generacije na generaciju. Vaša predanost i energija prema zajednici neka bude primjer drugima i neka vaša udruga nastavi rasti i razvijati se čineći našu županiju još boljom

Svjetski dan žena na selu obilježava se 15. listopada, a sama ideja pokrenuta je 1995. godine u Pekingu, na konferenciji UN posvećenoj ženama. Tako je dogovoreno da se 15. listopad posveti svim seoskim ženama u svijetu kao i njihovim problemima. Žene u ruralnim područjima pridonose blagostanju svojih obitelji i razvoju gospodarstva na selima. Stoga zaslužuju podršku i ova udruga će je imati od županije, dodao je u nastavku Marušić.

Nakon 22 godine, Marija Knežić povukla se smjesta predsjednice i sad, kao tajnik, je potpora novom vodstvu. Kad se spoji moja mladost i njeno iskustvo, rezultata mora biti, rekla je Valentina Smiljanović, koja je od srpnja na čelu Udruge seoskih žena i dodala;

Hvala vam na svim dosadašnjim donacijama i podršci kojima nesebično i plemenito podupirete našu Udrugu seoskih žena. Hvala vam što ste prepoznali naš rad, trud i požrtvovnost svih naših članica“.

Uz obećanje nastavka dosadašnje suradnje, s obje strane, na prijemu su članice uručile poklone, odnosno košare proizvoda s lokalnih OPG-ova kojima su željele pokazati dio onog što rade, zajedno s obiteljima, i što njihove ruke stvaraju.

foto: facebook stranica- Uzorne Hrvatske Seoske Žene

Nema postova za prikaz