Iz policije: USKOK i policija istražuju aferu Hrvatske šume, najavljene i pojačane kontrole u prometu

USKOK i Policijska uprava bjelovarsko-bilogorska provode kriminalističko istraživanje u predmetu poznatom kao afera Hrvatske šume.
U prvom slučaju šest osoba i jedna tvrtka iz Vrbovca osumnjičeni su da su tijekom jedne godine, kroz lažne transakcije u trgovini drvom, počinili poreznu prijevaru i pranje novca. Državni proračun oštećen je za najmanje 831 tisuću eura.

Subvencijska prijevara s EU fondovima

U drugom slučaju četiri osobe i dvije tvrtke iz Bjelovara i Vrbovca osumnjičene su za subvencijsku prijevaru povezanu s europskim fondovima. Umjesto kupnje novih strojeva, prijavili su rabljenu opremu kao novu, čime su nezakonito ostvarili više od 800 tisuća eura nepripadajućih sredstava.

Svi osumnjičeni predani su pritvorskom nadzorniku, a protiv njih su podnesene kaznene prijave nadležnim tijelima.

Novi detalji u ponedjeljak

Još jedan slučaj, koji se odnosi na davanje i primanje mita u javnom poduzeću za gospodarenje šumama, bit će predstavljen na službenim stranicama PU bjelovarsko-bilogorske danas dok će u eteru Krugovala više o tome biti u ponedjeljak, najavila je Maja Barbir Grubić.

Četiri prometne nesreće u protekla 24 sata

Vezano uz promet, u protekla 24 sata zabilježene su četiri prometne nesreće. Policija najavljuje da od danas ponovno kreću pojačane kontrole prometa tijekom vikenda, posebice u noći sa subote na nedjelju.

Nema postova za prikaz