Danas su u maloj sali Hrvatskog doma potpisani ugovori za financiranje projekata i programa udruga za 2025. godinu. Ugovore je s predstavnicima udruga potpisao gradonačelnik grada Garešnice, Josip Bilandžija
„Želja nam je prije svega dati podršku vama i vašem radu. Vrijednost današnjih ugovora iznosi nešto više od 47.000,00 eura.“
Ranije su potpisani ugovori i sa zajednicama vatrogasne, sportske i tehničke kulture, TZ Sjeverna Moslavina i Gradskim društvom Crvenog križa te ukupna vrijednost financijske podrške iznosi nešto više od 370 tisuća eura, rekao je te nastavio
„Nije to samo financijska potpora, nego i ona koja se odnosi na vaša materijalna ulaganja i troškove. Prije svega bi se želio zahvaliti na svemu što radite, što svojim radom pokazujete kolika je snaga Garešnice“
Prve su ugovore potpisale udruge iz kulture i manifestacije, potom udruge osoba s invaliditetom i humanitarne udruge, zatim udruge proistekle iz Domovinskog rata i naposljetku ostale udruge građana. U ime potpisnika Gradu je zahvalio predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Garešnici, Goran Grgić
„Hvala Gradu, jer siguran sam da mnoge udruge ne bi mogle raditi da nema ovakve podrške. Nije to tako bilo oduvijek, niti je tako u svakom gradu“.

















